facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

#Zostańwdomu

zostanwdomuSytuacja w kraju związana z rozprzestrzeniającym się koronawirusem pokazuje, że z tym hasłem, w dosłownym tego wyrażenia znaczeniu, pozostaniemy na dłużej.

 

Psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska, wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego wyjaśnia, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie, który może zagrozić poczuciu jego bezpieczeństwa. W wywiadzie wyjaśnia co robić, gdy widzimy, że dziecko boi się koronowirusa, jak wytłumaczyć co to jest koronowirus i dlaczego musimy się przed nim chronić, a także o tym, czy powinniśmy mówić dziecku, że ktoś z rodziny może trafić do szpitala. Zainteresowanych rodziców odsyłamy do powyższego wywiadu.

 

 

Tymczasem zachęcamy , aby, mimo narzuconych nam ograniczeń, wykorzystać ten czas w najlepszy sposób. W trosce rozwój dzieci i efektywne wykorzystanie przymusowej przerwy w zajęciach, już wcześniej opublikowaliśmy propozycje zabaw i ćwiczeń graficznych dla dzieci. Dziś dostarczamy nowych pomysłów na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

 

 

Dodatkowo, dla dzieci z grupy „Sarenki” i „Zajączki” uczęszczających na religię, publikujemy kolorowanki religijne do pracy zdalnej w domu.

 

Tekst - Jolanta Patelska, Violetta Ciszewska, Małgorzata Burzyńska, Mirosława Szwon.

 

 Eksperymenty                                                                            button                                  
     
 Grafomotoryka część 2    button
     
 Karty pracy część 2   button
     
 Kolorowanki część 2
  button
     
 Religia   button
     
 Koronawirus poradnik dla  dzieci   button