facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Warto pomagać

pomaganie

,,Tylko dzięki dawaniu jesteś w stanie otrzymać więcej niż masz”

 

Jim Rohn

 

Nasze przedszkolaki już po raz kolejny udowodniły, że potrafią okazać dobro. Pomaganie rozpoczęliśmy od włączenia się w akcję ,,Góra grosza”. Pomoc nieśliśmy zarówno tym małym, jak i dużym. Przyłączyliśmy się do akcji ,,Świąteczna Paka dla Mamy i Dzieciaka” organizującej paczki dla Domu Samotnej Matki w Gnieźnie oraz ,,Paczka dla Seniora 2019”. Tu głównie pomogliśmy w przystrojeniu Sali na Wigilię dla Seniorów robiąc ozdoby i łańcuchy na choinkę, a także przygotowaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi.

 

Małe serca, a chęć dzielenia się dobrem z drugim człowiekiem skierowała nas na ulice naszego miasta, do pobliskiego przedszkola, szkoły, urzędu, sklepów, by dzielić się dobrym słowem, pysznymi piernikami oraz rozdając własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

 

Nasze małe serca posiadają ogromną moc, dlatego włączyliśmy się również w akcję ,,Razem na święta”, organizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej. Posyłając świąteczne życzenia do napotkanych osób, przygotowaliśmy prezenty dla naszych kochanych rodziców, a także dzieci z grupy Jeżyki wystąpiły gościnnie w Domu Seniora, przedstawiając słowno- muzyczno- taneczną opowieść o bałwankach w nadziei, że przywołają zimę. Radość, wielkie brawa i pochwały od Seniorów jeszcze bardziej uświadomiły młodym artystom, że nawet drobny gest daje innym wielką radość.

 

Przekonaliśmy się, że dobro wraca, gdy otrzymaliśmy do przedszkola słodką przesyłkę, przepyszne pierniki i smaczne cukierki od Seniorów. Radość z pomagania bezcenna.

Dnia 17 stycznia 2019 r. dzieci z grupy „Jeżyki” zaprosiły do przedszkola również swoich rodziców, aby zaprezentować im swoje talenty. Wystąpiły z „Opowieścią o bałwankach”, podczas której recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły w rytm muzyki. Dumni rodzice przyglądali się z ogromną uwagą, a na końcu nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami.

 

Tekst – Daria Kotara

 

Zdjęcia  button