facebook google+ bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Warto dbać o zęby!

szczoteczki do zębówJuż do małych dzieci zewsząd docierają sygnały, że warto, należy, trzeba dbać o zęby. Najpierw o te mleczne, pomimo tego że wypadają, a potem o te tzw. stałe, które wyrastają tylko jeden raz i muszą wystarczyć człowiekowi jak najdłużej. W naszym przedszkolu również zachęcamy dzieci do takich działań, które będą korzystnie wpływały na ich stan uzębienia.

 

Dnia 14.03.2017 w ramach realizacji programu „Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”, spotkał się z dziećmi stomatolog Arun Goel. Opowiedział skąd się biorą zęby i pokazał jak właściwie je szczotkować i w jaki sposób korzystać z nici dentystycznej. Zaprezentował przedszkolakom film animowany pod tytułem ”Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”. W oparciu o jego fabułę próbował zachęcić dzieci do systematycznych wizyt w gabinecie dentystycznym.

 

Higiena jamy ustnej przyczynia się do dobrego ogólnego stanu zdrowia. Zadbane białe zęby dają miły, promienny uśmiech i radość życia. Szczerbaty uśmiech niestety nie dodaje uroku.

 

Tekst - Jolanta Patelska

 

Zdjęcia  button

Korzystamy z plików Cookies by lepiej poznać Twoje preferencje i dostosować stronę do Twoich potrzeb ! Szczegóły...