facebook google+ bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Sukcesy „Sarenek”

plastykaMiło nam poinformować Państwa, iż grupa „Sarenek” wraz z wychowawcą znalazła się w gronie dziesięciu wyróżnionych i nagrodzonych grup przedszkolnych w Ogólnopolskim Konkursie "Kocham Przedszkole" wydawnictwa WSiP, największego wydawnictwa edukacyjnego w Polsce.

 

 

Zadanie konkursowe podzielone było na kilka części. Pierwsza z nich polegała na wysłuchaniu opowiadania „Narada konkursowa”, druga część to praca w grupach - wymyślanie imienia dla koleżanki zająca Tupa - bohatera serii książek w/w wydawnictwa. Ta część zadania związana była z rozwijaniem u dzieci kreatywnego myślenia, mowy, kompetencji społecznych i emocjonalnych, wśród nich współdziałania, pójścia na kompromis, współdecydowania, a więc umiejętności ułatwiających kontakty z innymi ludźmi.

 

W wyniku burzliwej narady i wielu wspaniałych pomysłów na imię, ostatecznie koleżankę Tupa nazwaliśmy Tuptalinką. Natomiast ostatni etap polegał na wspólnym wykonaniu pracy plastycznej.

 

Wkład pracy wszystkich uczestników został doceniony przez organizatorów i nagrodzony Dyplomami i nagrodą rzeczową - zestawem plastycznym oraz publikacją w zasobach elektronicznych.

 

To nie jedyny sukces w grupie „Sarenek”, sukces odniosła również nasza koleżanka Alicja Zadroga w konkursie zorganizowanym przez PSSE w Wągrowcu związanym z programem „Moje dziecko idzie do szkoły”. Ala wraz z mamą wykonały piękną pracę plastyczną techniką collage na temat „Higieniczny plan dnia”. Celem programu i konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia, dbałości o higienę, kształtowanie u dzieci postawy troski o własne zdrowie. Alicja zajęła trzecie miejsce, znajdując się tym samym w gronie nagrodzonych laureatów, otrzymała Dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy!

 

Tekst – Mirosława Szwon

 

Zdjęcia  button

Korzystamy z plików Cookies by lepiej poznać Twoje preferencje i dostosować stronę do Twoich potrzeb ! Szczegóły...