facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Powitanie Zimy -2020

zima 2020Dnia 15 grudnia 2020 roku nasze przedszkole odwiedził tajemniczy gość, który w każdej sali pozostawił białe ślady stóp. Przedszkolaki, zaciekawione całą sytuacją, od razu zaczęły zastanawiać się, kto też mógł je tam zostawić.

 

Po chwili namysłu dzieci przeszły do działania i uważnie przyglądając się śladom odnalazły ukrytą kopertę, na której widniała śnieżynka. Okazało się również, że przesyłka była zaadresowana właśnie do nich, a w środku znajdował się list i białe płatki śniegu. Dzieci nie miały już wątpliwości, iż te wszystkie znaki wyraźnie wskazują na to, że pod ich nieobecność w sali była Pani Zima. Oczywiście miały rację!

 

Z wiadomości nadesłanej od Pani Zimy przedszkolaki dowiedziały się, że autorka listu bardzo się za nimi stęskniła i niezmiernie cieszy się ze swojego powrotu. Z tej okazji zostawiła dla dzieci kilka zimowych zadań, do których wykonania przystąpiły one z ogromnym zapałem. Przedszkolaki musiały m.in. naśladować zimowe zabawy na śniegu, wykonać taniec śnieżynek, odgadywać zimowe zagadki, utrzymywać w powietrzu śnieżynki, rozwiązywać quiz, ćwiczyć swoją zręczność w celnym rzucie śnieżynką oraz wykonać zimową pracę plastyczną.

 

Tego dnia w całym przedszkolu było biało i wesoło. Podczas realizacji wszystkich zadań dzieci świetnie się bawiły – a Pani Zima zadbała o to, by uczestnicząc w nich – wszechstronnie się rozwijały. Oczywiście tej zimy przedszkolaki mają nadzieję, że śniegu będzie aż po pas i z niecierpliwością czekają na spadające z nieba zimowe gwiazdki.

 

Tekst – Ludmiła Mikołajewska

 

Zdjęcia  button