facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Na To Stawiamy !

gimnastykaWiek przedszkolny to okres intensywnego rozwoju dziecka. Dlatego też najważniejszym zadaniem naszego przedszkola w tym czasie jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem możliwości rozwojowych. Stymulowanie i pobudzanie tego rozwoju odbywa się poprzez właściwe stosowanie formy ruchu.

 

Gimnastyka korekcyjna jest szeroko rozumianą formą zajęć profilaktycznych. Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu oraz pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym. Prawidłowa postawa ciała ma, bowiem decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia.

 

Właściwe i w odpowiednim czasie podjęte działania korekcyjne zapobiegają powstawaniu, pogłębianiu i utrwalaniu się wady postawy i wynikającym w następstwie tego schorzeniom organizmu.

 

Celem prowadzonych zajęć jest :

 

lista eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa,

 

lista eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe,

 

lista działanie profilaktyczne w celu nie dopuszczenia do powstania wyżej wymienionych wad postawy,

 

lista kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała,

 

lista zapewnianie dzieciom wszechstronnego rozwoju ciała,

 

lista zwiększenie efektywności zajęć poprzez umożliwianie współpracy z rodzicami: informacje o profilaktyce wad, propozycje ćwiczeń z dziećmi w domu

 

 

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej odbywają się dwa razy tygodniowo dla każdej grupy wiekowej. Wykorzystywane są przybory (piłeczki, woreczki, szarfy, baloniki) oraz przyrządy (drabinki, ławeczki, równoważnia, zjeżdżalnia). Zajęcia prowadzone są przez nauczycielki poszczególnych grup wiekowych i cieszą się wielkim zainteresowaniem naszych milusińskich.

 

Ćwiczenia korekcyjne do wykonywania w domu   button     button

Zdjęcia  button

{gallery rows=4 cols=3}gimnastyka-korekcyjna{/gallery}