facebook google+ bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

„Niedźwiedź - strażnik lasu”

niedźwiedźMądry niedźwiedź, który pilnował w lesie porządku, był bohaterem ostatniego przedstawienia w naszym przedszkolu w dniu 27.04.2017.

 

Leśne zwierzęta ubolewały nad tym, że w lesie są śmieci i ludzie zostawiają po sobie ogromny bałagan. Dzieci kibicowały jeżykowi, który próbował posprzątać las. Niestety przeszkodził mu w tym lis, który zaczął się z niego wyśmiewać i przekonywać, że w lesie trzeba się dobrze bawić a nie sprzątać. Jeżyk dał się namówić i zaczął harcować razem z lisem. Śpiewali, krzyczeli i gonili się wśród drzew. Tym hałasem obudzili niedźwiedzia, który posmutniał widząc w lesie bałagan.

 

Wspólnie z dziećmi odśpiewał piosenkę o tym, jak należy zachować się w lesie - co można a czego nie wolno tam robić. Przedszkolaki zapamiętały, że w lesie nie wolno krzyczeć, palić ognisk ani wjeżdżać do lasu autem. Obiecały niedźwiadkowi zachowywać się poprawnie w lesie. Na koniec spotkania wspólnie z misiem pomogły wyjść z lasu dziewczynce, która się zgubiła.

 

Miły miś wytłumaczył dzieciom, jak wyglądają znaki na drzewach, które wskazują wyście z lasu. Mając nadzieję, że nie będzie nam to potrzebne, pożegnaliśmy misia - strażnika lasu, pamiętając o naszych obietnicach.

 

Tekst - Ilona Piechocka

 

Zdjęcia  button

Korzystamy z plików Cookies by lepiej poznać Twoje preferencje i dostosować stronę do Twoich potrzeb ! Szczegóły...