facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

"Zajączki"

Jesteśmy już 6 latkami. Wiele potrafimy ale wciąż razem z naszymi przyjaciółmi z „Placu Zabaw” doskonalimy zdobyte umiejętności oraz poszerzamy wiedzę o sobie i świecie. Przed nami wiele wyzwań, którym staramy się sprostać, by z radością i odwagą rozpocząć późniejszą naukę  w szkole.

 

W pierwszych dniach września wspólnie ustaliliśmy reguły i zasady obowiązujące w naszej grupie. Przestrzeganie ich pozwala nam miło, wesoło i ciekawie spędzać czas w przedszkolu. Staramy się stworzyć małą społeczność funkcjonującą w klimacie bezpieczeństwa, wzajemnej akceptacji, zaufania i życzliwości. W przyjaznej atmosferze uczymy się odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach.

 

Codziennie staramy się być twórczymi przedszkolakami, którzy podczas różnorodnych zabaw edukacyjnych przyswajają wiedzę pozwalającą nauczyć się samodzielnie czytać, pisać oraz liczyć. Lubimy zabawy tematyczne, konstrukcyjne, plastyczne i badawcze. Uwielbiamy śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach perkusyjnych. Ogromną radość sprawiają nam spacery, wycieczki, zabawy na sprzęcie sportowym w ogrodzie przedszkolnym. Nie zapominamy również  o codziennym relaksie przy muzyce oraz słuchaniu utworów literackich, dzięki którym budujemy nasz system wartości i lepiej orientujemy się w tym co jest dobre a co złe w zachowaniu człowieka.

 

Nauczyciel – lic. Violetta Ciszewska, woźna – Milena Przybył

 

 

zajaczki 2019

 

Zdjęcie grupy Pobierz