facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

„Mikołajki – 2020”

santa 2020„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie,
I każde dziecko prezent dostanie…”.                                                                                                            

Wiersz Haliny Szal „Szósty grudnia”

 

Jest taki dzień w roku, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Starają się one cały rok, aby w tym szczególnym dniu odwiedził je pewien święty, którego Mikołajem zwą.

 

7 grudnia 2020 Przedszkole nr 3 w Wągrowcu, jak co roku, odwiedził bardzo wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Tego dnia nasze przedszkolaki wyglądały wyjątkowo, wszystkie były ubrane na czerwono jak małe Mikołaje. Od samego rana z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Nim. Zanim jednak się pojawił, dzieci wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju i rozwiązywały zagadki. Cierpliwie czekając na jego przybycie wspólnie bawiły się przy piosenkach i przygotowywały listy do Świętego Mikołaja.

 

Kiedy na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków, Święty Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do sal. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkim prezentem. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Dziękując za prezenty przedszkolaki recytowały wiersze oraz śpiewał piosenki. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że zobaczymy się również w przyszłym roku!

 

Odwiedziny wyjątkowego gościa w naszym przedszkolu wprowadziły wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla wszystkich dzieci słodkich podarunków.

 

Tekst - Jolanta Przyborowska

 

Zdjęcia  button