facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” edycja XII

kubusiowi przyjaciele natury edycja XIIW roku szkolnym 2019/2020 nasze przedszkole przyłączyło się do XII edycji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Udział w nim wzięły dzieci z dwóch grup: „Wiewiórek” oraz „Lisków”.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci oraz zachęcanie ich do ruchu już od najmłodszych lat.

 

 

Nasze maluszki swoją przygodę z Kubusiem rozpoczęły w I semestrze. Na początku zapoznały się z głównym bohaterem programu oraz otrzymały od niego Kartę Sprawności Kubusiowego Przyjaciela Natury, którą pięknie ozdobiły. Za wspaniale wykonaną pracę każdemu przedszkolakowi Kubuś przybił piątkę w formie pieczątki. W II semestrze natomiast grupa przystąpiła do realizacji kolejnych zadań nadesłanych przez Kubusia. Część z nich została wykonana jeszcze w naszej przedszkolnej sali. Jednak, w związku z pandemią koronawirusa, pozostałe zadania dzieci zrealizowały już w swoich domach.Poprzez udział w programie „Wiewiórki” nauczyły się dbać o rośliny i zwierzęta oraz zrozumiały, jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie się.

 

 

Przedszkolaki z grupy „Lisków” przygodę z Kubusiem zaczęły już w minionym roku szkolnym, i tak bardzo polubiły Kubusia, że postanowiły kontynuować „znajomość” z bohaterem projektu i kolejny rok szkolny realizowaliśmy cele projektu. Liski, dowiedziały się, jak można dbać o przyrodę i środowisko. Bardzo chętnie wykonywały zadania nadsyłane przez Kubusia. Część zadań została wykonana w przedszkolu, natomiast kilka zadań zrealizowali w domu pod okiem Rodziców.

 

Dzieci z naszego przedszkola bardzo aktywnie włączyły się w realizację programu, dzięki czemu nasza placówka otrzymała od Kubusia certyfikat „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.

 

Tekst – Ludmiła Mikołajewska, Klaudia Koplin

 

Zdjęcia button