facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

„Kraina Pluszowych Misiów”

misiowe sercePluszowy Miś nie od dziś jest przyjacielem każdego dziecka. Często jest to bohater bajki, czy filmu animowanego. Miś towarzyszy dzieciom w każdej ważnej, radosnej chwili, lub jako „pocieszyciel” w smutnych momentach. Właśnie dlatego 25 - ty listopada, to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników Pluszowego Misia, ponieważ w tym dniu obchodzimy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Datę święta ustalono dokładnie w setną rocznice powstania maskotki, czyli w 2002 roku.

 

W tym roku, w środę 25 - ego listopada, w naszym przedszkolu również obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Przedszkole zamieniło się w „Krainę Pluszowych Misiów”. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, zapoznały się z faktami dotyczącymi Misiów- niedźwiedzi. Dodatkowo przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak Miś wyglądał kiedyś i porównywały jego wcześniejszy wygląd z teraźniejszym. W każdej grupie przedszkolnej dzieci wraz z nauczycielkami bawiły się przy muzyce w rytmie tematycznych piosenek.

 

Nie zabrakło quizów, konkursów oraz gier zespołowych z udziałem Misia. Kolejną atrakcją dla dzieci była „fotobudka” z wizerunkiem Misia, w której każdy chętny przedszkolak mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Oprócz tego, dzieci degustowały miód- ulubiony przysmak wszystkich Misiów oraz miały możliwość samodzielnego przygotowania kanapki, na której docelowo miała powstać podobizna Misia, następnie z apetytem ją skosztowały. Na koniec na każdego z przedszkolaków czekał słodki upominek, mydło w kształcie Misia oraz dyplomy i medale. Cały dzień przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Tekst - Klaudia Koplin

 

Zdjęcia  button