facebook google+ bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Jak Wojtek został strażakiem

sprzęt strażackiW deszczowy, majowy poniedziałek przedszkolaki były świadkami wielkiego wydarzenia - mały Wojtek został strażakiem.

 

Przedstawienie ukazało nam życie Wojtka, mieszkającego w małej wiosce. Wojtek chodził do szkoły jak inne dzieci, pomagał rodzicom w obejściu, bawił się z psem i spędzał czas na zabawie jak jego rówieśnicy. Ale Wojtuś miał jedno wielkie marzenie - zostać strażakiem. Niestety nie było to takie proste, komendant straży pożarnej powiedziała mu, że dopiero jak będzie dorosły, może wstąpić w strażackie szeregi. Pozostało więc Wojtkowi czekać. Nudzi się więc na podwórku, gra na bębenku udając muzyka w strażackiej orkiestrze. Pies nie chciał się z nim bawić, więc Wojtuś zaprosił do zabawy dzieci.

 

Nagle rozległy się grzmoty i odgłosy zbliżającej się burzy. Pani komendant straży pożarnej przypomniała dzieciom o tym, że w czasie burzy wszystkie urządzenia elektryczne powinny być odłączone od prądu, okna i drzwi pozamykane, nie wolno nam bawić się na dworze ani stawać pod drzewem. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat numerów alarmowych - policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

 

Podczas burzy zapalił się dom sąsiadów Wojtka , wiedział on, że wszyscy poszli na pole i w palącym się domu zostało małe dziecko. Chłopiec bez wahania wyniósł malucha z płomieni i zawiadomił straż pożarną o pożarze. Dzielny Wojtek został wielkim bohaterem i z tej okazji strażacy zorganizowali wielki festyn, na którym bawiliśmy się wspólnie z Wojtkiem. Dzięki bohaterskiej postawie mały Wojtek nie musiał dłużej czekać, żeby wstąpić do straży pożarnej, ponieważ został honorowym strażakiem.

 

Tekst - Ilona Piechocka

 

Zdjęcia  button

Korzystamy z plików Cookies by lepiej poznać Twoje preferencje i dostosować stronę do Twoich potrzeb ! Szczegóły...