facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

„Futrzaki ruszają na ratunek”

owczarekDnia 22 stycznia 2020 roku dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu, by uczestniczyć w seansie filmowym pod tytułem .: „Futrzaki ruszają na ratunek”.

 

Wycieczka to doskonała okazja do tego, by przypomnieć przedszkolakom obowiązujące na niej zasady bezpieczeństwa. Dlatego też i tym razem, przed wyjściem z budynku, nauczyciele przypomnieli dzieciom reguły panujące podczas poruszania się po jezdni i chodniku, a także zasady obowiązujące podczas jazdy w autobusie.

 

Kiedy wszystko było już jasne, przedszkolaki wyruszyły w drogę, by za chwile dojechać do celu – wągrowieckiego kina. Po przybyciu na miejsce dzieci usiadły wygodnie w fotelach i czekały aż cała sala zapełni się widzami. Gdy całe kino było już wypełnione rozpoczął się seans filmowy, na którym została przedszkolakom zaprezentowana bajka pt.: „Futrzaki ruszają na ratunek”.

 

Głównym bohaterem filmu był kot Maksiu, który bardzo chciał być sławny i podziwiany na całym świecie. Na swojej drodze spotkał mieszkającego w lesie bobra Bobo, który udzielił mu schronienia.

 

Zwierzaki na początku nie przypadły sobie do gustu. Stając jednak w obliczu kosmicznej katastrofy, pojęli jak ważna w życiu jest przyjaźń. Maksiu, musząc ratować swoich przyjaciół, zrozumiał że w życiu najważniejsza jest bezinteresowna pomoc, a nie pogoń za sławą i uznaniem.

 

Film przepełniony humorem, dostarczył dzieciom wiele powodów do radości. Przedszkolaki podczas seansu głośno się śmiały, nie zapominając jednak o kulturalnym zachowaniu w kinie. Bajka dostarczyła dzieciom wielu emocji, a przede wszystkim wyjaśniła jak ważną wartością w życiu jest prawdziwa przyjaźń.

 

Tekst – Ludmiła Mikołajewska

 

Zdjęcia button