facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

#dziecidziękująmedykom

medicalW trudnym czasie zmagań całego świata z pandemią COVID-19 dzieci z grupy „Niedźwiadki” chciały wyróżnić wszystkich pracowników służb medycznych i podziękować im za poświęcenie w walce o nasze zdrowie.

 

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że na naszej planecie pojawił się niebezpieczny wirus, który zagraża zdrowiu i życiu każdego z nas. Dzieci w trosce o siebie i innych z dużym zaangażowaniem - stosując się do wszystkich sanitarnych zaleceń – często i dokładnie myją i dezynfekują rączki, a podczas kichania lub kaszlenia zasłaniają łokciem usta i nos. Rozumieją, że muszą zaakceptować pewne ograniczenia i mimo wielkiej potrzeby nie przynoszą do przedszkola swoich ulubionych zabawek, a podczas jakichkolwiek objawów choroby zostają w domu.

 

Dzieci z grupy „Niedźwiadki” w czasie walki z pandemią koronawirusa poszły o jeszcze jeden krok dalej. Chcąc przekazać swoje wsparcie dla pracowników służby zdrowia włączyły się do ogólnopolskiej akcji #dziecidziękująmedykom. Dzięki temu poznały bliżej nie tylko zawody medyczne, ale przede wszystkim zrozumiały znaczenie zwrotu grzecznościowego „dziękuję”. Teraz nasze przedszkolaki doskonale już wiedzą, jak ważne i potrzebne jest to słowo.

 

Biorąc udział w akcji dzieci podziękowały medykom tak, jak potrafią najpiękniej, a więc poprzez przygotowanie pracy plastycznej. To na niej znalazły się serca z odciskami dłoni przedszkolaków „przybijających piątkę” wszystkim pracownikom służb medycznych w Polsce i na świecie.

Podziękowania „Niedźwiadków” zostały zamieszczone na stronie facebookowej projektu „Dzieci dziękują medykom”. Zachęcamy do odszukania zdjęcia naszej pracy.

 

Tekst – Ludmiła Mikołajewska

 

Zdjęcia  button