facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Dla Dzieci

dłonieCzytanie książek i muzyka  w bardzo silny sposób wpływają na rozwój dzieci.Bajki dla dzieci rozwijają wyobraźnię i pokazują pozytywne wzorce zachowań, a wspólne czytanie wpływa bardzo korzystnie na rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny.

 

Czytanie książek wspólnie z dziećmi  pozwala budować więź między dzieckiem a rodzicem,  poszerza zasób słownictwa oraz umożliwia zdobywanie wiedzy o świecie i zachowaniach ludzi lub zwierząt. Bajki dla dzieci są skarbnicą wartości moralnych. Dzieci, które od małego mają kontakt z książkami, rozbudzają w sobie zainteresowania oraz mają bogatą wyobraźnię. Książki uczą myślenia, dają też wiedzę na temat samego siebie, ludzi i świata. Dzieci, które od najmłodszych lat mają styczność z książkami, później częściej po nie sięgają.

 

Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzone także  w świat muzyki. Sposób, w jaki dziecko zostanie zachęcone do słuchania muzyki i śpiewania, w dużym stopniu decydować będzie o dalszym jego rozwoju w dziedzinie muzyki.

 

Muzyka jest bardzo ważnym elementem w rozwoju dzieci pełniąc wiele funkcji :

 

lista uczy – pozwala zrozumieć otaczający  świat,

 

lista bawi – dostarcza dziecku wiele radości i uciechy podczas słuchania, śpiewu lub tańca ,

 

lista rozwija – pozwala zrozumieć, że coś jest rytmiczne; że muzyka może być głośna lub cicha i można ją przedstawić ruchem,

 

lista wychowuje – pozwala zrozumieć wartości społeczne i moralne, wspomaga rozwój emocjonalny – dziecko dzięki muzyce może wyrazić swoje uczucia i wyobrażenia

 

bajki muzyk