facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Bajkowy Dzień

bajkowy dzienW czwartek 12 listopada nasze przedszkole opętało bajkowe szaleństwo! Wszystkie grupy obchodziły Dzień Postaci z Bajek. W każdej z sal pojawiły się zarówno księżniczki Elsy, Anny, Królewny Śnieżki, Roszpunki, Biedroneczki, Vampiryny, Myszki Mickey, jak i Strażacy, Policjanci, Spange-Booby, Minionki, Scooby-Doo, czy Avengersi.

 

W naszej placówce nie mogło zabraknąć bajkowego dnia. Mimo szarego, covid-owego nastroju poza murami przedszkola, u nas w salach jest bardzo wesoło i kolorowo. Dzieci ze wszystkich grup przebrały się tego dnia w postacie z bajek. Dziewczynki miały okazje poczuć się jak prawdziwe księżniczki, a chłopcy jak prawdziwi bohaterowie.

 

Nauczycielki również wcieliły się w bajkowe postacie, co wywołało jeszcze większe uśmiechy u przedszkolaków. Świetnie bawiliśmy się przy znanych piosenkach typu: „Mam tę moc!”, „Smerfne hity” i tym podobne. Nie zabrakło także konkursów, licznych zadań – zgadywanek, czy gier powiązanych z bohaterami bajek. Popołudniu, w ramach relaksu, każda grupa wysłuchała bajki czytanej przez nauczyciela.

 

 

Bajki towarzyszą nam od zawsze. Dzięki nim możemy się wiele nauczyć… W naszym Przedszkolu to był dzień pełen magii, tak dosłownie i tak w przenośni, bo kto z nas nie chciałby choć na chwilę wczuć się w rolę Księżniczki, czy Spider-Mana ratującego świat?

 

Tekst - Natalia Wójcicka

 

Zdjęcia  button