facebook google+ bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Ach, co to był za bal..

balOstatnią środę stycznia nasi milusińscy spędzili w roztańczonym, karnawałowym nastroju. Już od rana do przedszkola przybyły piękne królewny, biedronki, wróżki, rycerze, policjanci oraz wiele innych postaci, w które wcieliły się przedszkolaki.

 

Tanecznym krokiem wyruszyły na bal, gdzie przy skocznej, wesołej muzyce, wyśmienicie się bawiły. Tematem tanecznej zabawy było zdrowe odżywianie, które promował, doskonale dzieciom znany, Gang Świeżaków. Prowadzący zabawę DJ przygotował dla dzieci zagadki dotyczące nazw warzyw i owoców należących do Gangu Świeżaków. Dzieci doskonale wiedziały, że śliwka ma na imię Sabina, pomarańcza to Pamela, Bartek to brokuł a Patryk jest pomidorem.

 

Na bal przybyli również niechciani, nieproszeni goście, których jednak dzieci szybko przepędziły. Tańcząc zgodnie z instrukcją DJ'a przedzkolaki wygoniły Przykrą Anginę, Pannę Bakterię, Zimne Przeziębienie i Starą Próchnicę - niebezpieczne choroby wchodzące w skład Gangu Pana Choróbki.

 

Już całkiem bezpieczne przeniosły się na koncert muzyczny, którego tematem był karnawał. Na scenie wystąpiła pięknie ubrana para, która oczarowała dzieci niesamowitym tańcem. Pani w balowej sukni i pan w czarnym fraku zatańczyli tańce z różnych stron świata; walc wiedeński,walc angielski, tango, kubańską czaczę i brazyliską sambę. A potem tancerze nauczyli dzieci kroków wesołego tańca.

Karnawałowa zabawa zmęczyła nieco przedszkolaków, ale podekscytowani pytają kiedy będzie następny bal.

 

Tekst - Ilona Piechocka

 

Zdjęcia  button

Korzystamy z plików Cookies by lepiej poznać Twoje preferencje i dostosować stronę do Twoich potrzeb ! Szczegóły...