facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

Dzień flagi 2021

flaga

"Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste."

/"Barwy ojczyste" Czesław Janczarski/

 

W piątek, 30-ego kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Flagi. Każda grupa świętowała we własnym gronie. Dzieci zapoznały się z historią flagi, jej barwami, oraz poznały symbole narodowe. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z charakterystyką symboli narodowych, nauczenia się odpowiedniej postawy podczas odśpiewywania hymnu państwowego. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego należy odnosić się z szacunkiem do symboli i barw narodowych i mogły kształtować swoją postawę patriotyczną. 

 

Czytaj więcej...

"Konkursy"

plastyka

W ostatnim czasie dzieci z naszego przedszkola wzięły aktywny udział w konkursach plastycznych. Wszystkie prace były przepiękne. Gratulujemy uczestnikom oraz zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

  

Jeden z nic, to konkurs organizowany przez Przedszkole nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, pod tytułem "Pani Wiosna". Udział z naszego przedszkola wzięły: Izabela, Amelia z grupy "Sarenki" oraz Anastazja z grupy "Jeżyki", zdobywając wyróżnienie.

Kolejny konkurs organizowały był przez Towarzystwo Społeczno- Prawne. Nosił tytuł "Autyzm wśród nas". Udział w konkursie wzięło 12-stu przedszkolaków z naszej placówki: Teodor z grupy "Wiewiórki", Filip z grupy "Niedźwiadki", Hanna z grupy "Tygryski", Aleksy z grupy "Jeżyki", Zofia i Igor z grupy "Zajączki", Hanna, Izabela oraz Liwia z grupy "Sarenki", Maja, Filip i Kornelia z grupy "Liski". Miło nam poinformować, że zwycięzcami zostali: Zosia, Kornelia zajmując I miejsce, Igor II miejsce, Hanna ("Sarenki") III miejsce. Dodatkowo wyróżnienie otrzymali: Aleksy i Hanna ("Tygryski").

Czytaj więcej...

"Przysłowia skarbnicą mądrości"

ksiazka

O tym jak ważne i mądre są przysłowia, miały okazję przekonać się nasze przedszkolaki podczas zajęć, które odbyły się w każdej grupie 27 kwietnia.

 

Na początku dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Żeby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”, z którego dowiedziały jak istotne są bezpieczne zachowania podczas zajęć i zabaw.

Następnie zapoznały się z takimi przysłowiami jak: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, „Kłamstwo ma krótkie nogi”, „Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe”, „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść” i wiele innych. 

Przedszkolaki szybko zapamiętywały przysłowia i chętnie wypowiadały się na temat ich znaczenia, oraz dopasowywały przysłowie do określonej sytuacji.

Czytaj więcej...

"Światowy Dzień Ziemi 2021"

eco

 

„Ekologia - mądre słowo, a co znaczy? – powiedz sowo!

Sowa chwilę pomyślała i odpowiedź taką dała:

to nauka o zwierzętach, lasach, rzekach, ludziach, ptakach.

Mówiąc krótko, w paru zdaniach, o wzajemnych powiązaniach

między nami, bo to wszystko to jest nasze środowisko.

Masz je chronić i szanować – powiedziała mądra sowa”.

/D. Klimkiewicz, W. Drabik/

 

 

Światowy Dzień Ziemi to coroczna akcja obchodzona 22 kwietnia, której celem jest promocja ekologii,
rozwijanie świadomości i postaw proekologicznych ludzi z całego świata.
 
Organizatorzy Dnia Ziemi chcą zwrócić szczególną uwagę dzieci i dorosłych na problemy
związane z niszczeniem środowiska i zagrożenia, jakie niesie za sobą coraz szybszy rozwój nowoczesnych technologii. 
Jak co roku w akcję włączają się również mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy ludzie, którym leży na sercu dobro naszego środowiska proszeni są, aby w tym dniu w wyjątkowy sposób zadbali o Nasz wspólny DOM – ZIEMIĘ.
 
 

Czytaj więcej...