facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

"Kulturka w przedszkolu"

kulturka

Cykl spotkań z "Kulturką" w przedszkolu, z racji na panujące obostrzenia, w tym roku szkolnym przeniósł się do Internetu. Co miesiąc odbywają się cykliczne spotkania z "Kulturką" w formie on- line, dzięki czemu przedszkolaki mają możliwość uczestnictwa w  spektaklach o różnorodnej tematyce. 

 

W tym roku szkolnym dzieci miały możliwość obejrzenia kilkoro przedstawień, między innymi: "Czego nie widać?", "Zakazane piosenki", "Możemy już tańczyć", oraz wiosenną audycję muzyczną dla dzieci pt.: "Zagrajmy o wiosnę". Każdy ze spektakli związany jest z muzyką, instrumentami, czy tańcem. Aktorzy bardzo często angażują dzieci do udziału w spektaklu. Zachęcają przedszkolaków do tańca, śpiewania piosenek, lub nauki krótkich wierszyków i rymowanek. Dzieci bardzo lubią spotkania z aktorami z "Kulturki" i z ogromnym zapałem i siłą angażują się w zadania, wykonując perfekcyjnie wszystkie polecenia. Wszystkie spektakle możemy oglądać na monitorach interaktywnych, umieszczonych w dwóch salach na stałe, oraz na jednych przenośnym, który może "wędrować" po salach, bez konieczności łączenia dzieci w większe grupy. Dzięki temu wszystkie przedstawienia odbywają się zgodnie z wytycznymi GiS oraz MEN, oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

 

 Dodatkowo w marcu odbył się spektakl pt. "Kosmolenie ratują Ziemię", oraz warsztaty teatralne. Aktorami i organizatorami warsztatów był teatr "Kultureska".

 

 

Tekst- Klaudia Koplin

 

 

 

Zdjęcia button