facebook Instagram icon bip youtube                    

 
 
 
 
radosne dziecko

edukacja

rodzina

wychowanie

dziewczynka

zabawa  i  nauka

"Kreatywna Gimnastyka z Lwem Lolkiem"

gimnastyka lolek

Na początku marca 2021 roku dzieci z grupy „Niedźwiadki” przyjęły sportowe wyzwanie zaproponowane przez Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka „Ekspresja” oraz reprezentującego go zwinnego Lwa Lolka.

 

 

Dzieci z grupy „Niedźwiadki” nie boją się żadnych wyzwań, a aktywność fizyczna jest jedną z ich ulubionych. Dlatego też, gdy tylko dostały zaproszenie do sportowego wyzwania - bez chwili zastanowienia - przyjęły je z wielkim entuzjazmem i uśmiechem na twarzach. 

 

 

Wyzwanie wymagało od przedszkolaków trzydniowego zaangażowania i bardzo sprawnego ciała. Już od pierwszego dnia trzeba było aktywnie działać, gdyż Lew Lolek otrzymał od szeryfa kowbojskiej wioski bardzo ważny telefon. Okazało się, że ktoś ukradł… krowę! Dzieci od razu ruszyły z pomocą w rozwiązywaniu problemu, wykonując przy tym, solidną rozgrzewkę. Drugiego dnia również nie było czasu na nudę. Przedszkolaki z grupy „Niedźwiadki” ruszyły w gimnastyczną podróż, w czasie której szukały zaginionego zwierzątka. Natomiast trzeciego dnia dzieci razem z Lwem Lolkiem świętowały swój sukces – oczywiście na sportowo! A w nagrodę za pomoc otrzymały kolorowankę z gratulacjami od bohatera naszego wyzwania.

 

Zabawa była przednia! Sportowe wyzwanie przysporzyło naszym przedszkolakom wiele radości, a aktywizacja ruchowa na podstawie metody kreatywnej gimnastyki przyczyniła się do ich lepszego rozwoju fizycznego. 

 

 

Tekst – Ludmiła Mikołajewska

 

 

 

Zdjęcia button